BANER_SLIDER

Menorca

 Menorka to przede wszystkim raj dla miłośników przyrody. Jednak poza pięknymi skalistymi wybrzeżami i urokliwymi zatoczkami jest kilka miejsc, które warto zobaczyć. Są to na pewno dwie stolice - stara Ciutadella oraz obecna Mao. Mieliśmy pecha, ponieważ podczas pobytu w Mao deszcz padał tak intensywnie, że nawet nie chciało nam się wyjść z auta. Jednak objechaliśmy ją wzdłuż i wszerz. Na pewno na uznanie zasługuje największy na Morzu Śródziemnym naturalny port. Jednak Ciutadella ma to coś, co mnie zdecydowanie bardziej zauroczyło: wąskie małe uliczki, piękny port oraz masę fajnych knajpek, które tworzą atmosferę przede wszystkim wieczorem.
Kolejnym miejscem, które odwiedziliśmy, było maleńkie zoo. Nie jest ono szczególnie rozbudowane, ale też nie jest drogie, dlatego warto na tę godzinkę pójść tam z dzieckiem. 


 Bardzo znanym miejscem na mapie Menorki jest Cova d'en Xoroi. To jaskinie, gdzie znajduje się kawiarnia, która wieczorem zamienia się w dyskotekę. Podobno najpiękniejsze zdjęcia wykonuje się o zachodzie słońca. Po godzinie 17- stej nie zawsze chcą wpuszczać dzieci, więc nie ryzykowaliśmy i byliśmy do południa. W cenie biletu wliczony jest 1 napój. Znanymi na wyspie budowlami są Taulasy - wielkie ustawione pionowo głazy. Można je spotkać naprawdę w wielu miejscach, choć podobno największe skupisko znajduje się w okolicy Trepuco, na obrzeżach stolicy. Warto też udać się na najwyższy szczyt Menorki, który ma aż 358 metrów n.p.m. czyli tak naprawdę jest malutki i bez problemu można na niego wjechać autem.Kolejnym ciekawym miejscem jest miasteczko Forrnells. Podobno to włąśnie tam są najlepsze owoce morza, zatem jeśli ktoś planuje zjeść typowe danie - gulasz z langusty i napić się pysznej pomady, to właśnie tam :)Na pewno należy tez odwiedzić miasteczko Binibeca.


Najdalej wysunięty punkt na północ wyspy -  Cap de Cavalleria.
A także Cap de Favaritx.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz