BANER_SLIDER

Mini Hollywood

 Pierwsza nasza wycieczka samochodowa wiodła na pustynię Tabernas oraz do miasteczka Mini Hollywood.
Tabernas - hiszpańska pustynia usytuowana w Andaluzji jest często wykorzystywana jako sceneria do kręcenia filmów. To tutaj powstało wiele tzw. spaghetti westernów, tu kręcono western “Dobry, zły, brzydki” z Clintem Eastwoodem. Hiszpańska pustynia symulowała warunki, panujące na Dzikim Zachodnie, Saharze czy w Nowym Meksyku. Również film "Kleopatra" (1963), w którym główną rolę zagrała Liz Taylor, powstał na tym terenie. Kreacja zdobyła aż 4 Oscary, w tym za scenografię. Steven Spielberg wybrał okolice Almerii jako idealne miejsce do zdjęć swojego filmu przygodowego "Indiana Jones – ostatnia krucjata" (1989).
Mini Hollywood to niegdyś plan filmowy, a obecnie atrakcja turystyczna. W miejscu stworzonym jedynie na potrzeby scen do amerykańskich produkcji powstał park turystyczny Andaluzji. Znane jako Mini Hollywood miasteczko nazywane jest także Oasys Park. Wśród atrakcji czekających na gości są organizowane kilka razy dziennie pokazy, w czasie których oglądać można aranżowane sceny, znane z wielu westernów. W miejscowym saloonie podziwiać można umiejętności taneczne w trakcie tzw. Cancan Show.


Dodatkową atrakcją parku jest znajdujący się tam basen ze zjeżdżalniami i jacuzzi oraz zoo. Powiem jednak, że zwierząt widzieliśmy mało. Może upał sprawił, że gdzieś były ukryte :) Nie przeszliśmy jednak całego zoo, ponieważ jest położone na bardzo rozległym terenie, gdzie wiele razy trzeba wspinać się w górę, co przy tej temperaturze było ciężkie do wykonania.
Jednakże miasteczko wszystkim polecam. W Polsce bardzo podobne, choć już bez basenu i zoo, znajduje się w Żorach.

A dzisiejsza bluzeczka Anielki , to kolejna propozycja od il gufo, którą nam udało się wygrać w konkursie vivi&oli. Bardzo dziękujemy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz