BANER_SLIDER

Po prostu MYSZ

O tym, że Aniela kocha myszki, wie chyba każdy, kto tu zajrzał choć kilka razy. Mała szaro – biała myszka towarzyszy jej niemal wszędzie od trzech lat. Chodzi z nią do przedszkola, podczas kąpieli leży obok, oczywiście z nią śpi i tylko w wyjątkowych chwilach siedzi w maminej torebce lub kieszeni.
Tak zrodziła się wielka miłość nie tylko do Szarusi, ale również do innych myszek, więc jak tylko wypatrzę coś „ myszkowego”, to staram się powiększyć zbiory mojej córeczki. Tak powstał mysi domek, o którym pisałam TU, a który przez kilka miesięcy użytkowania mocno się wypełnił.

 
Dzięki tej miłości poznałyśmy też kilka książek, gdzie główną bohaterką jest myszka. I o tym dziś chciałam przede wszystkim napisać.


 

Oto kilka książek z naszej biblioteki, które każdy miłośnik tych małych stworzeń powinien posiadać ;)
„Mysi domek”, czyli trzy części przygód Sama i Julii autorstwa Kariny Schaapman. To przede wszystkim piękne fotografie, ale też bardzo sympatyczne opowiadania. Osobiście chyba najbardziej lubię ostatnią część „Sam i Julia w cyrku”, opartą na autobiograficznych wątkach autorki. Mała Julia wyrusza razem z mamą wraz z cyrkiem w trasę i na jakiś czas jest zmuszona do rozłąki z Samem, jednak potrafią pisać do siebie piękne listy, a rozłąka tylko umacnia ich przyjaźń .

 
Precelka (bohaterka książki Agaty Widzowskiej- Pasiak), to mała myszka, która wraz z liczną rodziną mieszka w pewnej bibliotece. Oprócz nich mieszka także Pani Dody i kot Animrumru Myszka uczy się dzielić z innymi, poznaje przyjaciół, a wieczorem zawsze zapisuje w tajnym „Sekretniku” swoje złote myśli – mądre wnioski z wszelkich przeżytych przygód. 


 
Kolejną pozycją na naszej liście jest Myszka Chrapiszka autorstwa Katarzyny Ewy Kozubskiej. Tym razem myszki mieszkają w starym kredensie u sympatycznych i roztargnionych dziwaków . Tytułową bohaterką jest najmłodsza córka mysiej rodziny, która swoim głośnym chrapaniem może sprowadzić na mysią rodzinę wielki kłopot, zwłaszcza, gdy w domu pojawia się kot… :)

Jedną z najnowszych naszych mysich opowieści jest książka pod tytułem : „Niezwykłe przygody latającej myszy” (autor Torben Kuhlmann). To pięknie ilustrowana książka o dzielnej myszce, która marzy, by dostać się do Ameryki. Tworzy pierwszą na świecie maszynę latającą i pokonuje nią trasę z Hamburga do Nowego Jorku. Droga ta jednak okazuje się bardzo długa i wiele razy naprawdę niebezpieczna.


Nie mogło oczywiście zabraknąć u nas obu części Gruffala. To jedne z tych bajek, które możemy czytać i czytać. Choć tytułowym bohaterem nie jest tu mysz, to jest jednak niezmiernie ważną postacią - sprytna myszka potrafi z humorem i wdziękiem poradzić sobie z potworami żyjącymi w lesie - wielkim i małym Gruffalem.

No i na koniec seria o Tupciu, ale o nim pisałam już TUKsiążki do kupienia w empik.com
Myszki w puszce  oraz pozostałe z mysiego domu - MAILEG fufurufu.pl
Kubeczek z myszką oraz magnetyczna tapeta - scandiloft

3 komentarze:

 1. Myszki są cudne :)
  Zarówno w Mysim Domku, jak w wersji książkowej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzeba przyznać, że mysi świat jest bardzo fotogeniczny. Zarówno pluszaki myszki, jak i te z książeczek, to bardzo przyjacielskie stworzenia :) W przeciwieństwie do tych prawdziwych, których wolę na swojej drodze nie spotykać :( Brzydzą mnie i odstraszają ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Może to i śmieszne, ale ja się boję myszy :P Moja Aniela póki co nie przejawia większej miłości do tych zwierzątek, więc mogę spać spokojnie :D

  OdpowiedzUsuń